Новости епархии


Глава єпархіального відділу по взаємодії з ЗСУ, настоятель храму св. мч. Іоанна Воїна протоієрей Костянтин Маслов розповідає Фейсбук про чергову допомогу нашим захисникам України: «Прилетів звіт від нашого морпіха! Передали каліматорний приціл, планку для АК, аптечку, бандажі, плитоноску, ремінь на АК, одноразові душі, шкарпетки, тактичні перчатки та інше. Дякую Богові та усім хто долучився до цієї благої справи!


У середу ввечері відбулося зворушливе Богослужіння - Стояння Марії Єгипетської, або Четверток Великого Канону, де прочитується Великий Покаянний Канон святого Андрія Критського, а також вражаюче житіє Марії Єгипетської, неперевершений в історії церкви приклад людського покаяння. Сьогодні Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Богослужіння у Свято-Троїцькому храмі м.Кременчука. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Анатолій Дружко, духовенство єпархії. На Великопісному Богослужінні православні міста возносили молитви Господу за мир в Україні.


25 березня Семенівська громада попрощалася з військовослужбовцем Збройних сил України  — Віталієм Валерійовичем Дуденченком. Народився Віталій 27 липня 1998 року у селі Заїчинці, проходив строкову службу у ЗСУ, згодом підписав контракт, служив інструктором навчального батальйону зв'язку в/ч А3990. Був відповідальною, сумлінною, доброю та світлою людиною. Але 22 березня 2023 року його забрала в обійми безжальна смерть...


Ввечері четвертої Неділі Великого посту Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай звершив Пасію з читанням акафісту Страстям Господнім у Свято-Троїцькому храмі м.Кременчука. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Анатолій Дружко, духовенство єпархії. Вознести молитви за мир на Великопісне Богослужіння зібралися православні міста. По завершенні Митрополит Миколай звернувся до присутніх з повчальними словами, подякував за справи милосердя, преподав святительське благословення.


У Богослужінні четвертої седмиці Великого посту Свята Українська Православна Церква розповідає про високий приклад постницького життя в особі подвижника VI століття Преподобного Іоанна Ліствичника. Цього дня Митрополит Кременчуцький і Лубенский Миколай у співслужінні духовенства звершив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому храмі. На Великопісному Богослужінні возносили молитви Господу за мир православні міста.

Pages