17.02.2016р. Лохвиця відзначила Стрітення Господнє та вшанувала воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого, в день свята Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, у Благовіщенському храмі м. Лохвиці настоятель храму благочинний Лохвицького округу протоієрей Михаїл Товстяк звершив Божественну Літургію. На велике православне свято вознести молитви Господу за мир в Україні зібралося багато прихожан. Після читання Святого Євангелія протоієрей Михаїл Товстяк звернувся до віруючих з проповіддю, привітав духовенство і віруючих зі святом та побажав Божого благословення.


За традицією цього дня був звершений Хресний хід та освячено воду і свічки. У молитвах на благословення свічок на Стрітення підноситься до Бога прохання про те, щоб, як запалені свічки власним світлом розганяють нічну темряву, так і наші души, просвітлені Духом Святим, уникали гріховної пітьми (“сліпоти”).


Цього дня також відзначалася 27-а річниця виведення радянських військ з Афганістану. У всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви відбуваються панахиди за загиблими та померлими учасникам бойових дій на території інших держав.


У міському парку зібралася громада міста на чолі з керівництвом Лохвиці. Біля меморіалу воїнам-афганцям протоієрей Михаїл Товстяк відслужив заупокійну літію по загиблим. Присутнім на заході учасникам бойових дій вручили нагороди, до пам’ятного знаку на знак вічної шани і пам’яті  поклали квіти та вшанували героїв хвилиною мовчання.

Your rating: None Average: 5 (4 votes)