25.09.2021р. Суми. Прославлення преподобномученика Аристарха (Сітала)

У день другого знайдення Малочернеччинського образа Христа Спасителя «Хліб Життя» Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове Богослужіння у Сумах з чином прославлення у лику святих архімандрита Аристарха (Сітала). Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, сонм Митрополитів і Архієпископів, серед яких і Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай, духовенство собору Сумської єпархії та гості у священному сані. Божественна Літургія та чин прославлення нового святого відбувся у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м.Суми. 

Після малого входу відбувся чин прославлення преподобномученика Аристарха (Сітала). Секретар Священного Синоду УПЦ митрополит Антоній зачитав рішення Синоду щодо встановлення шанування святого. Було прочитано житіє новомученика. Потім святому Аристарху проспівали тропар, кондак і величання та вклонилися його іконі.

Священний Синод Української Православної Церкви благословив місцеве шанування у лику святих архімандрита Аристарха (Сітала) 9 грудня 2020 року. Святий преподобномученик Аристарх (у миру – Олександр Сітало) народився в 1862 році. У віці 29 років він став насельником Охтирського Свято-Троїцького монастиря, де подвизався до своєї мученицької смерті. У 1919 році святого Аристарха арештували більшовики і після катувань розстріляли.

Після читання Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. За Богослужінням піднесли особливі прохання про припинення епідемії, про лікарів та одужання хворих. Після відпусту звершили чин славлення. Керуючий Сумською єпархією митрополит Євлогій виголосив подячне слово Предстоятелю. Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав паству зі святом та благословив усіх.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ https://news.church.ua/2021/09/25/predstoyatel-ocholiv-proslavlennya-prepodobnomuchenika-aristarxa-sitala-u-sumskij-jeparxiji-upc/

 

No votes yet