19.09.2021р. Лохвиця. Молитовно відзначили день спомину чуда Архістратига Михаїла

Сьогодні, у 13-ту Неділю після П’ятидесятниці, день спомину чуда Архістратига Михаїла в Хонах (Коллосах), Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію у Благовіщенському храмі м. Лохвиці. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму благочинний Лохвицького округу протоієрей Михаїл Товстяк, духовенство храму і єпархії. У велике і шановане свято вознести молитви Господу зібралися православні міста.

Митрополит Миколай привітав протоієрея Михаїла Товстяка з днем небесного покровителя, відзначив його багаторічні труди на благо Святої Української Православної Церкви та урочисто вручив високу церковну нагороду – орден Преподобного Іова, ігумена Почаївського. Також за труди во Славу Божу і Церкві Христовій нагородив орденом Почаївської ікони Пресвятої Богородиці Товстяк Марію Пилипівну.

Його Високопреосвященство подякував усім присутнім за спільну молитву, привітав з Недільним днем і побажав допомоги від Господа за предстательством святого Воєначальника Небесних Сил архангела Михаїла та всіх ангелів.

19 вересня православні християни згадують Спомин чуда Архистратига Михаїла в Хонах. Тепер це територія Туреччини, але в далекому IV столітті ця місцевість називалися Фрігією і була частиною Візантійської імперії. І хоча офіційно християнство тоді вже було визнано дозволеною релігією, життя віруючих не було легким – особливо в оточенні язичників. Усе сталося поблизу Ієраполя. Колись у тій місцевості було знайдене джерело, яке прославилося чудотворними зціленнями. Одному чоловікові, тоді ще язичнику, уві сні з’явився Архістратиг Божий Михаїл та сповістив, що німа дочка отримає дар розмовляти, коли вип’є води з джерела. Так і сталося. Після цього вдячний за зцілення доньки чоловік увірував усім серцем, охрестився разом з усією сім’єю та побудував на тому місці храм в ім’я архангела Михаїла. До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, але й язичники. Багато хто з язичників відрікалися від ідолів і наверталися до віри у Христа. Сприяв цьому і служитель, який жив при Михайлівському храмі. Звали його Архип. Понад 60 років проповідував він Євангеліє не лише словом, а й насамперед власним духовним життям. У своєму озлобленні на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не відлучався від храму і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і водночас погубити Архипа. Для цього вони поєднали в одне русло дві гірські річки і направили їхню течію на храм. Святий Архип старанно молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. За його молитвою біля храму з’явився Архістратиг Михаїл, який ударом свого жезлу відкрив у горі широку ущелину і наказав спрямувати до неї водам бурхливого потоку. Таким чином храм залишився неушкодженим. Побачивши таке чудо, язичники у страху бігли геть, а святий Архип та християни, що зібралися в храмі, славили Бога та дякували святому Архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце те відтоді стало називатись Хони, що в перекладі означає «ущелина».

 

No votes yet