25.07.2021р. Кременчук. Недільне Богослужіння

У 5-у Неділю після П’ятдесятниці свята Українська Православна Церква молитовно вшановує пам'ять ікони Божої Матері «Троєручниця», святих мучеників Прокла та Іларія, преподобного Михаїла Малеїна. Цього дня Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому храмі у співслужінні настоятеля Анатолія Дружко, духовенства єпархії. Після читання Євангелія Його Високопреосвященство виголосив проповідь, по завершенні Богослужіння привітав усіх присутніх з Воскресним днем, а причасників - з прийняттям святих Христових Таїн.

Святі мученики Прокл та Іларій

Вони постраждали під час гоніння християн за правління імператора Траяна. Першим під варту взяли Прокла. Правитель Максим змушував його принести жертву язичницьким богам, але мученик стійко витримав тортури і сповідував православ'я. Більш того, передрік Максиму, що той сам скоро визнає силу Спасителя. Прокла змусили бігти за колісницею імператора, а мученик просив Бога зупинити колісницю. Господь виконав прохання, а сановник, що сидів у колісниці, скам'янів. І зміг рухатися тільки тоді, коли своєю рукою написав хартію про Славу Божу. Сановник помстився Проклу - наказав відвести Прокла за місто, прив'язати до стовпа і розстріляти з лука. По дорозі мученика зустрів його племінник - Іларій. Він обійняв дядька і сповідував православ'я. Стражники схопили і його, кинувши до в'язниці. Прокла стратили, а Іларія волокли по місту закривавленого і змученого, а потім обезголовили. Християни поховали Прокла та Іларія в одній могилі.

Преподобний Михаїл Малеїн

Він перебував у спорідненості з візантійським імператором Левом VI Мудрим. У 18 років прийняв чернечий постриг під ім'ям Михайло. Виконував важкі слухняності, незважаючи на знатний рід, і став прикладом великого смирення. Через час йому дали сан священика і Михайло показав, як священство може співіснувати з чернецтвом. Довгі роки він вів чернече життя під керівництвом старця Іоанна, який незабаром благословив Михайла на життя в печері. П'ять днів святий молився, а в суботу та неділю йшов до храму молитися. Незабаром до нього почали приходити люди, які шукають порятунку і через деякий час Киминська гора наповнилася багатьма святими обителями. Близько 953 року в число братії вступив юнак Авраамій, який прийняв постриг під ім'ям Афанасій. Згодом саме він заснував Афонську лавру.

No votes yet