13.07.2019р. Полтава. Святкування на честь Горбанівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

13 липня, в день святкування на честь Горбанівської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив Божественну Літургію у Свято-Макарівському кафедральному соборі м. Полтави, де постійно знаходиться чудотворний образ. Його Високопреосвященству співслужили Високопреосвященніший архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, благочинні та духовенство Полтавської єпархії. За Богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Зі словом проповіді до прочан звернувся клірик Серафимівського храму м. Полтави ігумен Афанасій (Бідний). Після закінчення Божественної Літургії Високопреосвященніший митрополит Филип звернувся до віруючих з архіпастирським словом та благословив усіх.

Після завершення Божественної Літургії у Свято-Макарівському кафедральному соборі м. Полтави, відбувся традиційний Хресний хід з шанованим образом до Горбанівського Богородицького монастиря. У Хресному ході взяли участь Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип, Високопреосвященніший архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, благочинні та духовенство Полтавської єпархії, а також декілька тисяч прочан.

Біля Святого джерела на місці знайдення у XVIII столітті чудотворної Горбанівської ікони був звершений Чин малого освячення води.

Після закінчення урочистостей усім присутнім була запропонована братська трапеза.

За матеріалами сайту Полтавської єпархії http://pravoslavie.poltava.ua/uk/xresnij-xid-v-gorbanivskij-bogorodickij...

Your rating: None Average: 5 (2 votes)