19.12.2016р. “Святий та добрий Миколай, до нас сьогодні завітай!”

Так сьогодні просили діти Недільної школи храму Різдва Пресвятої Богородиці міста Лубни Святого Миколая Чудотворця по завершенні Божественної Літургії. Свята чекали і діти, і їх батьки, і всі ми — прихожани храму. І свято відбулося! Дійство тепле і зворушливе: пісні, вірші та прохання до Святого Миколая. А просили все: найменші - цукерочок смачненьких, і булочок пишненьких; трішки старшенькі — книжечок багато до свята читати; а найстарші просили злагоди в родині та миру і процвітання нашій Україні. Так, ми всі просимо у Бога щастя, здоров’я, благословення нашим сім’ям, родині. Але, погодьтеся, що з дитячих  вуст молитва щира і особлива, їх серденька чисті і відкриті перед Богом. Ось би нам так, дорослим, просто, відверто і з чистою совістю звертатися до Творця!

Настоятель храму, благочинний Лубенського округу протоієрей Іоанн Кармазенко завжди радо приймає привітання дітей. Та як духовний окормитель Недільної школи, не забуває  перевірити і знання дітей. На запитання, а які молитви ви знаєте, і чи вмієте молитися, і як треба молитися, отримав досить змістовну відповідь від дітей. Дійсно, діти знають багато молитов: від найкоротших Господу та Божій Матері до “Символу Віри”. Перед початком занять співають “Царю Небесний”, в кінці — “Достойно єсть”. Знають кондаки святам Різдву Христовому, Світлому Христовому Воскресінню. Співають величальні   Святим. А в підтвердження сказаному — заспівали Величальну Святителю   Миколаю, радісно, щиро. Треба додати, що діти привчаються співати на хорах. Завдяки Богу мають гарні голоси, які розпізнала, поставила і розвиває вчитель Недільної школи, професійний музикант Рева Оксана Сергіївна.

Отець  Іоанн привітав  дітей, і як уважний пастир, дав настанову — слухатися   батьків, допомагати їм, поважати старших, гарно, наполегливо вчитися, трудитися в міру своїх сил. ”Чти отца твоего и матерь твою, да благо ти будет и да долголетен будеши на земли.” “Моліться щиро Святому Угоднику Божому Миколаю завжди, він вас чує і завжди приходить на допомогу тому, хто прагне   благочестивого життя”.

В кінці привітання отець благочинний вручив дітям подарунки від Святого  Миколая та благословив діточок до солодкого столу, який вже чекав на малечу. І, як завжди, Господь подарував нам маленьке чудо: під час дитячого виступу до хористів з гурту прихожан “не заплановано приєдналося” немовля, яке було на   руках у  матері. Свої перші “ноти”  воно виводило старанно і голосно, але на диво - в унісон з хором.

Святий Отче Николаю, моли Бога о нас!

Прес-служба Лубенського благочиння

No votes yet