18.12.2016р. Зустрічаємо свято Миколая Чудотворця у дружній родині Недільних шкіл!

Перший місяць зими ознаменувався низкою великих православних свят. І хоча надворі погода сувора, для дітей зимова пора чи не найбільш довгожданний і радісний період. Адже зі свята святого святителя Миколая Чудотворця для дітвори починаються Новорічні привітання, зимові розваги та зимові канікули, поїздки на Новорічні ялинки, колядки та щедрівки. 17 грудня у храмі Воздвиження Хреста Господнього, що в селі Мгар Лубенського благочиння, відбулася рання Літургія з читанням акафісту святій Великомучениці Варварі. У храмі зібралися прихожани  та гості, а також багато дітей.

Порадувало те, що діти брали активну участь у піснеспівах, прославлянні Господа та Божої Матері, Святих. Гарні дитячі голоси, злагодженість у співах говорять про те, що діти часто відвідують храм і в храмі вони не сторонні. Як стало відомо, сьогодні до храму Воздвиження Хреста Господнього зібралися діти з декількох Недільних шкіл Лубенського благочиння: з духовного центру та  храму Різдва Пресвятої Богородиці, що в місті Лубни, та з храму Покрови Божої Матері села Березоточа. Гостей радушно приймали господарі — Недільна школа з села Мгар, яку окормляє ієромонах Вікентій із Мгарського Спасо-Преображенського монастиря. Діти підготувалися до Святого Причастя та причастилися. Цікавим і повчальним було пояснення читання з Євангелія та проповідь про життя Святої Великомучениці Варвари настоятеля храму протоієрея Віталія (Осипова).             

По закінченні святкової Літургії отець Віталій благословив дітей на вшанування пам’яті святителя Миколая Чудотворця. Адже день пам’яті святого припадає на понеділок. Тому для зручності, щоб не переривати учбового процесу в школах, вирішено провести свято Святого Миколая в суботу. До свята готувалися ретельно, завзято. Розпочали свято господарі: діти із сіл Мгар та Вільшанки.  Не залишилися осторонь і батьки дітей, не говорячи вже про вчителів Недільних шкіл. Цікавим був концерт, який складався не тільки із пісень та віршів. Тут була і гра на гітарі, і гумористична театралізована сценка, до речі, повчальна, і загадки, і захоплюючі ігри. У дорослих теж горіли вогники в очах, не говорячи про дітей. І, звичайно ж —пісний та солодкий стіл. Ну тут вже кожна господиня показала справжній майстер-клас!

А головне — була молитва. Скажу від імені дорослих: є чому повчитися у наших дітей. На кожний свій виступ вони молитовно просили благословіння у Святителя Миколая. “Звичайно, молитва в житті - це путєводна зірка. - сказав ієромонах Вікентій,-  Наша мета - дати дорогу духовному розвитку дитини, вчити послуху батькам, вміти бачити свої гріхи та викорінювати їх. Щоб діти зрозуміли єдність духовного і буденного життя. Діти моляться за своїх батьків. Батьки приходять до храму зі своїми дітьми. Не рідко, через дітей до віри приходять і дорослі.”

Звичайно, хіба можна розповісти в декількох рядках про все свято та, головне, настрій, що панував в дружній та гостинній православній родині. Краще один раз побачити, чим двічі послухати чи почитати. Тож, приїжджайте і побачите все самі! А гостинність тут — особлива, щира!

Прес-служба Лубенського благочиння

No votes yet