07.11.2016р. ІІІ Всеукраїнська конференція керівників і співробітників єпархіальних відділів у справах сім’ї

З 31 жовтня по 3 листопада, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на теренах санаторію «Жовтень», що в Конча-Заспі, відбулась ІІІ Всеукраїнська конференція керівників і співробітників єпархіальних відділів у справах сім’ї. Від Кременчуцької єпархії у конференції прийняв участь протоієрей Георгій Гербик - глава єпархіального відділу у справах сім'ї, настоятель Преображенського храму Оржиці.

Уже третій рік поспіль за доброю традицією Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї проводить всеукраїнський форум, присвячений обміну досвідом та підвищенню кваліфікації керівників сімейних відділів в єпархіях нашої Церкви. Особливістю цьогорічного заходу був т.з сімейний формат. Тобто, участь у ньому брали лише керівники єпархіальних відділі зі своїми дружинами та дітьми. Наріжним завданням форуму було освоєння нових напрямків роботи, спрямованої на зміцнення інституту сім’ї, підвищення престижу і ролі української родини, усвідомлення сенсу шлюбу, захисту життя ненароджених, дитинства, материнства і батьківства, профілактику соціального сирітства.

Кожен керівник презентував перед Головою Місії, архієпископом Ровеньківським і Свердловським Пантелеімоном та всіма присутніми роботу свого відділу. Окрім цього, програма конференції була насичена багатьма майстер-класами та розважально-пізнавальними заходами. Зокрема, учасники мали змогу отримати цінні настанови по роботі з родиною у рамках сільської парафії від керівника Дніпропетровського відділу, голови Благодійного Фонду «ПОМАГАЄМ» прот. Андрія Пінчука. Координатор проекту www.detdom.info, Ольга Гребеннікова поділилася основними аспектами індивідуальної підтримки сиріт. Секретар Вінницької єпархії, протод. Владислав Демченко повідав гостям ефективні методи роботи єпархіального сімейного відділу.

1 жовтня відбувся круглий стіл на тему «Здоров’я сім’ї», по завершенню якого Владимиров Олександр Аркадійович, Головний лікар клінічного санаторію «Жовтень», доктор медичних наук та заслужений лікар України дав індивідуальні поради профілактики та лікування типових «професійних хвороб» священнослужителів. Після цього Голова Місії висловив професору слова подяки за сприяння у проведенні заходу та вручив ікону «Шлюб в Кані» з почесною грамотою Синодального відділу.

У вільний час учасники форуму мали можливість активного відпочинку у родинному колі.

Відомий молодіжний місіонер ігумен Валеріан (Головченко) провів майстер-клас: "Повернення із простору Гамлета". В ході спільної роботи отець Валеріан обговорив зі священикам основні питання і можливість надання духовної та психологічної допомоги сім'ям воїнів АТО.

"Бути чи не бути?" Це питання кожного дня постає перед воїнами на лінії вогню перебуваючи під артилерійським обстрілом і прицілом снайперів. Повертаючись додому солдати мають великі проблеми духовного та психологічного характеру і дуже важливо, щоб вони не знаходилися на одинці зі своїм минулим. 

Третій день роботи конференції розпочався активною роботою всіх учасників на майстер-класі "Ефективна робота єпархіального відділу в медіапросторі" від досвідченого журналіста-маркетолога Віктора Іваненка.

Приємним сюрпризом для учасників конференції став майстер-клас для всієї родини "Робимо разом". Роботу з родинами керівників відділів провела сім'я Белянових прот.Сергій та матушка Наталія. Під час майстер-класу батьки і дітки освоювали смачну і креативну техніку художнього розпису пряників.

В закінчення конференції, 3 листопада, всі учасники у співслужінні архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона прийняли участь у Богослужінні, яке відбулося у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Протоієрей Георгій Гербик, глава єпархіального відділу у справах сім'ї

Your rating: None Average: 5 (3 votes)