28.10.2016р. У Дніпрі відбувся курс тактичної медицини для військового духовенства

У місті Дніпро протягом трьох днів понад 40 глав єпархіальних відділів по взаємодії з ЗСУ з усієї України проходили курс навчання з тактичної медицини (курс бійця-рятувальника), організований Синодальним військовим відділом УПЦ. Участь у навчаннях від Кременчуцької єпархії узяв глава єпархіального військового відділу протоієрей Костянтин Маслов. Священик наголосив, що головною метою кількаденних занять було набути практичних вмінь з медицини, щоб у разі потреби якісно і своєчасно надати допомогу потерпілій людині.

Темою зборів військового духовенства стало «Запровадження інституту військового духовенства (капеланської служби) у військових формуваннях України: стан, проблеми та шляхи їх вирішення». Протягом 26,27 та 28 жовтня священики обмінювалися досвідом, набували нових знань. Після Божественної Літургії у храмі ікони Пресвятої Богородиці «Іверська» вирушили до військової частини. Після молитви учасників та виголошення привітання від Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія перед слухачами з доповіддю виступив митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Привітали учасників місцева влада, керівники військової частини, ветеранських та волонтерських організацій.

Багато обговорень викликали доповідь голови Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, представника Адміністрації ДССТУ, представника Міністерства оборони України, начальника служби військового духовенства Головного управління Національної гвардії України полковника Олександра Іздебського, представника Державної прикордонної служби та інших.

У місті Новомосковськ учасники зборів ознайомились з навчально-матеріальною базою військової частини. Вивчали досвід організації душпастирської опіки військовослужбовців ДССТУ, обмінювалися досвідом.

У рамках зборів відбувся круглий стіл за темою «Вимоги до знань, умінь і практичних навиків військового священика. Досвід роботи в особливих умовах». Цікавими доповідачами з цієї теми були представники Міністерства оборони України, виступ – голови Адміністрації ДССТУ генерал-лейтенанта Малькова М.І. Учасникам продемонстрували фільм про роботу священиків в ДССТУ та перейшли безпосередньо до занять з тактичної медицини під керівництвом полковника Гончаренко І.Ф. та офіцерів ВМА. На тему проблем психологічної реабілітації бійців виступив ігумен Валеріан Головченко.

28 жовтня, у День звільнення України від нацистських загарбників у Дніпрі відбулася Заупокійна Літія та спільно з місцевою владою покладання квітів від учасників зборів до монументу воїнам, що загинули в роки Другої світової та інших воєн.  

Your rating: None Average: 5 (2 votes)