26.09.2016р. Храмове свято в Лубнах

Для лубенців день 21 вересня не тільки велике двунадесяте свято, а ще й храмове свято соборного храму, освяченого на честь Різдва Матері Божої. Ще зранку до храму почали стікатися віряни, в багатьох в руках були квіти. Розпочалося святкування з молебну, з читанням акафісту та освяченням води. Божественну Літургію очолив благочинний Лубенського благочиння, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Іоанн Кармазенко. Йому співслужили священики Лубенського благочиння.

Храм Пресвятої Богородиці був вщент заповнений віруючими, а люди все прибували, щоб висловити свою любов та шану Божій Матері, Цариці неба і землі, нашій Заступниці та Покровительниці. Після Літургії відбулася  Хрестна хода навколо храму. До хрестної ходи приєднався і міський голова — Грицаєнко Олександр Петрович. В святковій проповіді та привітанні зі святом до прихожан звернувся благочинний Лубенського благочиння, настоятель   храму Різдва Пресвятої Богородиці, митрофорний протоієрей Іоанн. Зі своїх пастирських спостережень, він помітив, що Лубенщина є особливою територією, яку обходять різного роду катаклізми, що є свідченням милості   Самого Господа Ісуса Хреста, заступництва Божої Матері та святих покровителів землі Лубенської і призвав до усердних молитв, благодаріння та прославлянні Бога,  любові до ближнього, милосердя та добрих справ во славу Божу. І дійсно, в підтвердження цих слів, під час Літургії розвиднилося   небо і протягом всього святкування радісно світило сонце.

До щирих слів привітання приєднався і міський голова Грицаєнко Олександр Петрович.  Особливо звернув  увагу на благоустрій  прилеглої до храму території та ухоженості архітектурної споруди. Зазначив, що храм Різдва Пресвятої Богородиці є  значимим духовним осередком не тільки  для віруючих, а й для всіх жителів, і по праву є окрасою нашого міста та Лубенщини.

Після завершення святкової Літургії, Хрестної ходи та привітань, настоятель храму отець Іоанн благословив всіх присутніх на трапезу, яка є продовженням молитви.

Особливий день, особливий настрій, особливі духовні переживання... Слава Богу за все!

Прес-служба Лубенського благочиння

Your rating: None Average: 5 (3 votes)