Archive - Apr 23, 2022


Сьогодні, у Велику Суботу, Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі. Його Високопреосвященству співслужили архімандрит Іосиф (Богайчик), духовенство єпархії. На особливо шановане Великопісне Богослужіння зібралися православні міста. Після читання Святого Євангелія Владика Миколай звернувся до пастви зі словами проповіді, розповів про відкупительний подвиг Господа нашого Ісуса Христа та про те, як увійти до Раю, який Спаситель відкрив для нас.


Багато пасочок сьогодні, в канун свята Великодня, було відвезено для діток, які за різних обставин святкують без родини. Настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Анатолій Дружко розповідає, що громада храму вже випекли сотні пасхальних куличів, щоб кожна дитина відчула підтримку та турботу. На фото – пасхи для вихованців центру соціально-психологічної реабілітації дітей, вихованців школи-інтернату, переселенців по вул. Єднання України, 7. Наша спільна праця – найкращий прояв любові до Господа, наближаємо Перемогу разом!


Цього року у Пасхальну ніч день в день співпадають роковини великої Лубенської Пасхи, якій виповнюється 95 років. Восени 1926 року українські архієреї обмірковували та обговорювали питання необхідності таємної висвяти нових православних єпископів. Обрання кандидатів тоді відбувалося у Харкові. Акти, підписані єпископами України, затверджувалися заступником Місцеблюстителя Патріаршого Престолу митрополитом Сергієм (Страгородським). Обрання та хіротонії нових єпископів відбувалися конспіративно, без попереднього оповіщення радянської влади.