Archive - Apr 2021

Date

April 30th


У другу половину дня Великої П’ятниці Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай звершив Вечірню з чином виносу Плащаниці Спасителя у Свято-Троїцькому храмі. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Анатолій Дружко, духовенство храму і єпархії. Після виносу Плащаниці Митрополит звершив читання особливого канону “Про розп’яття Господа і на плач Пресвятої Богородиці” з малого повечір’я Великої П’ятниці. Владика, священнослужителі та прихожани приложились до святої Плащаниці та Хресним ходом обійшли навколо храму.


З благословення Митрополита Кременчуцького і Лубенського Миколая у кременчуцькій мережі «Маркетопт» та на виробництві "Власна випічка" освячено Паски. Чин освячення з дотриманням усіх санітарних вимог провів протоієрей Костянтин Маслов, настоятель храму св. мч. Іоанна-Воїна м.Кременчука. Священнослужитель відзначив, що освячення Пасхальних куличів безпосередньо в крамницях вже стало традицією з минулого року.


Воскресіння Христове - особливе і величне свято для всіх християн. Цього року, зважаючи на складну ситуацію із захворюваннями на COVID-19, святкування Великодніх свят відбуватиметься в умовах карантинних обмежень. Освячення святкових кошиків у Великодню ніч буде проводитися з дотримання усіх правил карантину, встановлених Урядом України: із забезпеченням соціальної дистанції між парафіянами та дотриманням карантинних норм – наявність маски, дезінфекція рук.


У Велику П’ятницю – день спомину Спасительних Хресних Страждань і Смерті Господа нашого Іісуса Христа, згідно церковного Уставу, вранці відправляється Богослужіння Царських часів. Особливістю цієї відправи є читання Апостола і Євангелія. Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив це Богослужіння у Свято-Троїцькому храмі. У євангельських читаннях Царських часів Великої П’ятниці розповідається про останні дні земного життя Спасителя, Його Страждання, і Хресну Смерть.

 

April 29th


Сьогодні увечері Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай звершив ранню Великої п’ятниці з читанням 12-ти Страсних Євангелій у Свято-Троїцькому храмі. Владиці співслужили духовенство храму і єпархії. Під час особливого Богослужіння читаються 12 уривків з Євангелія про Страсті Христові, а парафіяни стоять із запаленими свічками, які за традицією після служби приносять додому. По завершенню Митрополит звернувся до вірян з проповіддю, у якій розкрив суть прочитаних Євангелій.

Pages