Новости епархии


21 вересня, коли Православна Церква відзначає велике двунадесяте свято Різдво Пресвятої Богородиці, архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці Козельщанського жіночого монастиря. Розділити духовну радість престольного свята храму прийшла численна громада, духовенство багатьох парафій Кременчуцької єпархії. За Богослужінням всі просили у Пресвятої Богородиці заступництва перед Богом та миру для нашої країни.


17 сентября учащиеся Воскресной школы Свято-Успенского кафедрального собора прошли Крестным ходом от Свято-Антониево-Феодосиевского Потоцкого мужского монастыря до Козельщанского женского монастыря. Такое молитвенное шествие предпринимается Воскреской уже не первый год и традиционно происходит в выходной день между престольными праздниками обителей (15 и 21 сентября). В руках ребят - иконы Спасителя и Божьей Матери, крест, чётки. Прошли примерно двадцать четыре километра, девять часов в пути. А на автомобиле это расстояние можно проехать всего за 22 минуты!


У велике свято Різдва Пресвятої Богородиці, голова Ригської сільської ради Олексій Порфенійович запросив благочинного Лохвицького округу протоієрея Михаїла Товстяка на святкування дня села Венслави. Після святкової Божественної Літургії у Благовіщенському храмі, протоієрей Михаїл Товстяк відвідав святковий захід, освятив коровай та плоди, привітав усіх зі святом Різдва Пресвятої Богородиці та святом села, побажав здоров'я, миру, благополуччя та закликав на всіх Боже благословення.


Напередодні свята Різдва Пресвятої Богородиці, у Свято-Троїцькому храмі м.Кременчука відбулось святкове Вечірнє Богослужіння. Богослужіння очолив архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай. Архіпастирю співслужили клірики храму і єпархії. По завершенні Високопреосвященніший архієпископ Миколай привітав духовенство і вірян з наступаючим святом та побажав молитовного заступництва Пресвятої Богородиці.


9 вересня для мешканців с.Заїченці Хорольського благочиння стало пам’ятним днем – після довгої клопітної праці, зусиллями керівництва і жителів села, майстрів та багатьох жертводавців, у самому серці села, по благословенню архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая, урочисто відкрито новий домовий храм. Освячення храму на честь Архістратига Михаїла здійснив благочинний Хорольського округу протоієрей Володимир Лега у співслужінні духовенства Хорольського і Семенівського благочинь.

Страницы