15.02.2021р. У Кременчуці вшанували пам'ять учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого у парку «Воїнів інтернаціоналістів» відбувся меморіальний захід із нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. По благословенню Високопреосвященнішого митрополита Миколая Кременчуцького і Лубенського панахиду за загиблими воїнами відслужили секретар єпархії протоієрей Віктор Капертехов та протоієрей Анатолій Дружко. Біля меморіалу «На Афганській стежині» зібралася чисельна міська громада на чолі з міським головою Віталієм Малецьким. Саме на цьому місці з року в рік збираються кременчужани, щоб віддати шану та повагу подвигу воїнів-афганців і миротворців.   

Звертаючись до учасників заходу, Віталій Малецький підкреслив, що Афганська війна одночасно є героїчною та трагічною сторінкою в історії   нашого суспільства. У цій війні, яка йшла не на нашій землі, від зброї терористів обірвалися життя тисяч українців. Серед загиблих - 20 наших земляків. Керівник міста зазначив, що минуло 32 роки з того дня як останній солдат радянського контингенту покинув землю Демократичної Республіки Афганістан. Яку б оцінку сьогодні не надавали  Афганській війні, ми єдині в думці, що наші бійці захищали нашу Батьківщину, борючись із першими проявами тероризму.  На жаль, війна не залишає нашу землю. 14 лютого Кременчук поніс тяжкі втрати. В  зоні ООС загинуло 2  кременчужан, які з честю виконали свій обов’язок на сході України.

Віталій Малецький наголосив, що кременчужани ніколи не забудуть  подвиги всіх своїх земляків, які пожертвували своїми життями заради світлого майбутнього Батьківщини.    

На честь  загиблих учасників бойових дій, захисників України пролунали залпи військового салюту, а кременчужани поклали квіти-пам’яті до підніжжя меморіального комплексу «На Афганській стежині» та іменних стел, встановлених на честь 20 кременчуцьких воїнів-афганців.       

За матеріалами сайту Кременчуцької міської ради https://kremen.gov.ua/?view=single-news&news-id=20356

 

Your rating: None Average: 5 (1 vote)