ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!

Різдвяне послання архієпископа
Кременчуцького і Лубенського Миколая.
Возлюблені у Господі брати та сестри! Сьогодні Свята Православна Церква святкує Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Уся повнота віруючих християн свідчить людству про пришестя у світ Спасителя й Іскупителя. Небесне і земне, духовне і тілесне, Божественне і людське начала навічно з’єдналися у беззахисному Немовляті, покладеному у Віфлеємських яслах.
Немає для вірного чада Православної Церкви більшої радості, ніж усвідомлення того, що Господь не покинув людський рід животіти наодинці зі своєю гріховністю, а запалив світильник Божої Любові та увійшов у світ, щоб знайти і спасти загибле.
Із самого моменту гріхопадіння Бог шукає заблудлу людину. «Адаме, де ти?» (Бут.3:9) – ці слова звернені також до кожного з нас. Перш, ніж ми знаходимо Господа, Він звертається до нас «багаторазово й різноманітно» (Євр.1:1). Різдво Христове – це святкування взаємного обретіння Бога і людини, це торжество явлення Істини. Євангеліє сповіщає про те, що не всі, хто зустріли Божественне Немовля, змогли гідно вистояти у світлі Правди Божої. Так і в наші дні зерна Слова потрапляють у різну землю. Те, що зігріває серця і дає надію одним людям, викликає різке неприйняття й цинічну посмішку в інших. Ми, православні християни, добре знаємо про це. Від нашого терпіння багато в чому залежить те, як оточуючі нас люди сприймуть світло Благої Вісті. Адже наші близькі будуть випробувати істинність і глибину християнства, спостерігаючи за нашим життям. Ми відповідальні не тільки за свою особисту віру, але й за людей, яких Господь благословив бути нашими ближніми.
Бог, що прийшов у цей недосконалий світ, явив Свою недоступну для будь-якого розуміння Любов, але й показав нам, що людство потрапило в біду, що міра зла й беззаконня безмежно перевершена. Кожен християнин не може перебувати у безтурботному спокої, знаючи, що поруч хтось страждає, має потребу в елементарних речах, гине без підтримки і співчуття. Ми, що дерзаємо звертатися до Бога «Отче!», не маємо права не помічати цих людей. Будемо пам’ятати, що допомагаючи ближнім, ми приносимо дари Спасителю, що народився у Віфлеємі.
Дорогі брати та сестри! Щиро від усього серця поздоровляю вас зі світлим святом Різдва Христового! Нехай у ваших сім’ях царять любов і злагода, а у ваших душах – смиренна простота і радість у Господі! Нехай благословить Всемогутній Творець і Промислитель усі добрі задуми і благі починання у вашому житті!
Христос народився – славімо Його!
Миколай, архієпископ Кременчуцький і Лубенський.
Різдво Христове, 2020 рік.