29.10.2017р. с.Березова Рудка. У свято Іверської ікони Божої Матері відзначили 10-річчя освячення храму та цілющої купелі

26 жовтня, свято Іверської ікони Божої Матері - особливо шанований святковий день для Сестринства на честь преподобномучениці Рафаїли, ігумені Чигиринської, Духовно-Просвітницького центру та православних громади с. Березова Рудка. У цей день молитовно відзначили значну подію – 10-річчя освячення Свято-Троїцького храму та цілющої купелі преподобного Агапіта Печерського. Святкову Божественну Літургію очолив настоятель Свято-Троїцького храму протоієрей Василій Сіренко у співслужінні протоієрея В’ячеслава (Пирятинське благочиння) та протоієрея Олександра з Черкащини.

Віряни молилися за мир в Україні, просили заступництва Богородиці, адже Іверська ікона Божої Матері - пряме свідоцтво тому, що Богоматір узяла під своє Святе заступництво увесь рід людський. Явившись дивовижним чином на Афон, вона стала щитом для усіх, хто день і ніч молиться на Святій горі за увесь рід людський. Пригадували у цей день і  історію появи Іверської ікони Божої Матері, яка нині зберігається у Свято –Троїцькому храмі.  У жовтні 2007 року група паломників і духовних чад настоятеля Свято-Троїцького храму протоієрея Василія Сіренко відвідали духовні святині Абхазії. В Новому Афоні було сходження на вершину Цитаделі давньої Анакопії - Анакопійську фортецю. Шлях на гору пролягав з іконою Іверської Божої Матері, яку в руках ніс протоієрей Василій, копія якої знаходиться в каплиці давнього Анакопійського храму. Іверська ікона Божої Матері, яку виніс у своїх руках на вершину гори протоієрей Василій, була освячена у вівтарі храму на Новому Афоні собором священників на чолі з архімандритом (нині єпископом Золотоніським) Іоанном. Після повернення з Абхазії, 26 жовтня, в день шанування ікони Іверської Божої Матері, Свято-Троїцький храм та купель преподобного Агапіта Печерського в с. Березова Рудка були урочисто освячені.

По завершенні Божественної Літургії протоієрей Василій Сіренко привітав усіх з великим святом, побажав здравія і захисту Пресвятої Богородиці, преподав благословення, а опісля всі розділили радість святкового дня за трапезою.

No votes yet