29.11.2018г. VI Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія 22-23 листопада цього року у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулася VІ Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї. З благословення архієпископа Кременчуцького та Лубенського Миколая, в конференції приймав участь керівник єпархіального відділу у справах сім’ї протоієрей Георгій Гербик.

Головне завдання конференції – обмін досвідом та активний діалог між духовенством, науковцями, представниками релігійних і громадських організацій, що опікуються питаннями сім’ї в Україні. Аналіз проблем та викликів, що повстають перед інститутом сім’ї сьогодні.

На початку пленарного засідання пролунали вітальні слова Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Предстоятеля УПЦ, Високопреосвященнішого Антонія, митрополита Бориспільського і Броварського, Керуючого справами УПЦ, архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, Голови Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, Преосвященнішого Сильвестра, єпископа Білогородського, вікарія Київської митрополії, Ректора Київської духовної академії і семінарії.

На початку заходу Голова Місії зачитав  вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Предстоятель зазначив:

«Сучасна благочестива сім’я – це спільний шлях і спільна праця, тому що тільки взаємодопомога і терпіння одне одного можуть дати позитивний результат. Якщо цього не буде, якщо подружжя не будуть намагатися допомагати один одному і прислухатися до голосу серця, то така сім’я ніколи не стане міцною ».

Наступним перед аудиторією виступив митрополит Бориспільський та Броварський Антоній. Владика зауважив:

«Корінь всіх проблем приховується в невмінні розбиратися у собі, в самообмані. Ми часто видаємо себе не за того, ким є, намагаємося здаватися не тим, ким є насправді. Хибна думка про себе і її проекція на оточуючих й породжують згодом проблеми в спілкуванні. Особливо це відчувається в родині, де всі знаходяться в одному тісному “човні”»

Також Керуючий справами УПЦ відзначив роботу Місії, наголосивши, що робота з сім’ями є вкрай необхідною для майбутнього української Церкви. Далі розпочався діалог його Високопреосвященства з аудиторією. Кожен, хто мав бажання задав владиці насущні церковні питання та отримував компетентну відповідь.

Ще одним почесним гостем заходу став архієпископ Обухівський Іона, Голова Синодального Відділу УПЦ у справах молоді. Його Високопреосвященство подякував оргкомітету за запрошення та підкреслив важливість співпраці сімейного та молодіжного відділів для досягнення спільної цілі.

Звернувся до присутніх Заступник Голови Місії ієрей Іоанн Ружицький з доповіддю “Місія Церкви в укріпленні сім’ї”. Отець Іоанн озвучив проблеми, перед якими опиняються сьогодні українські сім’ї, зазначивши особливе покликання співробітників профільних відділів у їх вирішенні.

Крім цього, священик зачитав присутнім доповідь протоієрея Олексія Добоша, професора КДА, котрий за особистими обставинами був відсутній. На думку Отця Олексія, більшість шлюбів руйнується не через несумісність подружжя (як прийнято говорити), а через властиве сучасній людині споживче мислення.

Протоієрей Михаїл Коник, керівник сімейного відділу Львівської єпархії, виступив з темою “Сучасне місіонерство: питання підготовки молодят до Таїнства Шлюбу в УПЦ”. Священик зазначив, що обов’язковість таких бесід допоможе молодятам у повній мірі осягнути глибинний зміст церковного шлюбу та сімейного життя.

Архімандрит Ніфонт (Омельчук) презентував тему “Ініціативність сільського священика та її наслідки”. Священик зауважив, що у парафіяльному житті – дуже важливе почуття сімейності. Втрата цього сприйняття призводить до перетворення парафії у “неблагополучну”. Неблагополучна парафія, у свою чергу –

“Це парафія, яка в силу об’єктивних або суб’єктивних причин  втратила свої виховні можливості, внаслідок чого в ній складаються несприятливі умови для виховання”.

Протоієрей Миколай Могильний, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Коцюбинське Київської єпархії, співробітник Молодіжного відділу УПЦ розкрив тему “Проект “Разом назавжди”: досвід підготовки молоді до подружнього життя”. Священик вказав, що Церкві – дуже важливо серйозно зайнятися підготовкою молодят до шлюбу. Протестантські церкви в Україні серйозно зайнялися цим питанням, що має стимулювати православних священиків до плідної праці на цій ниві.

Керівник відділу у справах сім’ї Ізюмської єпархії протоієрей Олександр Свиридов виразив стурбованість:

“Гендерна ідеологія планує створити нову людину, що володіє серед інших свобод і свободою вибору власної статі і сексуальної орієнтації, тобто правом з власної волі вирішувати, бути йому або їй чоловіком чи жінкою, гетеросексуалом, гомосексуалістом, лесбіянкою, бісексуалом або транссексуалом (ЛГБТ). Цей погляд на свободу та сексуальність, по бажанню ряду європейських організацій і урядів, буде втовкмачувати в голови дітей, починаючи з дитячого садка і далі”.

Протоієрей Сергій Екшиян, керівник Сімейного відділу Київської єпархії та його колега Віра Кошіль виступили з доповіддю “Криза інституту сім’ї та соціальне служіння Церкви”.

Протоієрей Іоанн Гордієнко, керівник сімейного відділу Херсонської єпархії виступив з темою “Центр захисту материнства і дитинства “Будемо жити”: досвід просвітницької роботи, спрямованої на відродження традиційних сімейних цінностей”. Священик зауважив, що аборти, сирітство, розлучення, самотність в старості «мають один корінь».

«Це – невмотивованість при створення сім’ї і невмотивованість народження дітей (хтось відмовляється їх мати до народження, хтось – вже після народження), відсутність у свідомості людей зв’язку між особистим благополуччям і працею по вихованню дітей, бажання щастя тут і зараз, чарівного появи достатку. Тому говорити про аборти і сирітство можна, не кажучи про проблеми виховання молоді », – сказав отець Іоанн.

Наступними спікерами стали Прот. Сергій Белянов, керівник відділу сім’ї Харківської єпархії, та Наталія Белянова. Отець Сергій розповів про кінолекторій “За щасливу сім’ю”, котрий вже багато років проводить Харківський відділ. Одним із завданням даного лекторію є заохочення молоді до аналізу кіно-стрічок та до спільно проведення часу в колі церковних друзів.

Матушка Наталія, у свою чергу, презентувала цікаву доповідь про заохочення молоді до етикету. Пані Белянова зауважила, що етикет – це люб’язне ставлення до ближніх. Один із найголовніших інструментів етикету – уміння говорити. Якщо людина не опанувала цим вмінням, вона не зможе доторкутися до високого – спілкування з Богом.

Заключним етапом конференції стало підведення підсумків та закриття роботи першого дня.

Другий день конференції розпочався урочистою Божественною Літургією в храмі преподобних Антонія та Феодосія Печерських у Києво-Перській лаврі. Богослужіння очолив Голова Місії, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Його Високопреосвященству співслужили керівники та співробітники сімейних єпархіальних відділів у сані.

Після Літургії учасники конференції на чолі з Преосвященним Владикою вирушили до лаврського цвинтарю, де на могилі спочилого Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого митрополита Володимира, Голова Місії звершив заупокійну літію.
У цей день Баженнішому Володимиру виповнилося б 83 роки.

Завершальним етапом конференції стала екскурсія учасників форуму по Музею Блаженнішого Володимира.

 

Голосов пока нет