29.11.2017р. Лубни. Вчимося прекрасному, знайомимося з роботами митців рідного краю

В Лубенській галереї образотворчого мистецтва нещодавно проходила виставка робіт художника Олександра Мірошниченка, приурочена до Міжнародного Дня захисту тварин. Діти Недільної школи при храмі Різдва   Пресвятої  Богородиці відвідали виставку і були вражені від побаченого. І хоча роботи майстра були виконані олівцем, в стилі графіки, діти довго   роздивлялися зображення різних екзотичних тварин. Майстерність художника надзвичайно висока. Відчувалися не тільки хутро, шкіра, а, навіть і настрій тварин.

Знайомство з прекрасним продовжилося наступного разу. Нова виставка порадувала не тільки малечу, а й дорослих. У великій залі галереї   розташувалася виставка давнини: одягу, знарядь праці і, навіть, фрагменту даху   української хати з очерету. Діти побачили жіночі сорочки з різних областей України, корсетки, крайки (пояси), плахти (спідниці), запаски (фартухи), очіпки, вінчальні віночки та прикраси. Побачили справжній старовинний гончарний круг, вироби з глини, прялку, гребінь, коноплі. Торкалися до фрагменту даху -очерету, і дивувалися, що він теплий. Дізналися про працю людей в давні часи. Були здивовані, що деякому одягу більше 70-80 років!

Дуже працьовиті і талановиті люди створили всі ці предмети побуту, що і час не владний над ними. Особлива тепла атмосфера панувала в залі. Йти не   хотілося. Діти ще деякий час знаходилися біля експонатів. Фотографували з дозволу, телефонували батькам, щоб ті теж обов’язково відвідали виставку.

Найголовніша заповідь Закону Божого наголошує: ”Возлюби Господа Бога Твоего всем сердцем твоим, и всею душею твоею и всем разумением твоим. Сия есть первая и наибольшая заповедь. Вторая же подобна ей: возлюби ближнего твоего, как самого себя. На сих двух заповедях утверждается весь закон и пророки.” (Матф.22, 37-40).

“А щоб навчитися любити і жити по Заповідям, потрібно вивчати природу, створену Богом і історію роду людського, знайомитися з прекрасним, вивчати все, що створив Бог для життя і пользи людей. Адже, і мистецтво дав Бог   людям, щоб прославляли Його!”, - благословив дітей протоієрей Іоанн Кармазенко.

Будемо зростати в любові, мирі, радості, дружбі  та злагоді!

Валентина Ковешникова, м.Лубни

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)