28.07.2015р. Українська Православна Церква відзначає 1000-ліття блаженної кончини святого рівноапостольного великого князя Володимира

28 липня, у День Хрещення Русі та 1000-ліття святого рівноапостольного великого князя Володимира, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили представники Помісних Православних Церков, архієпископи, єпископат, а також духовенство всіх єпархій УПЦ. У Богослужінні взяв участь і єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай.


За Богослужінням молилися численні віруючі, що приїхали до Києва з усіх регіонів держави. Під час Богослужіння Блаженніший владика звернувся до всеукраїнської пастви зі словами проповіді. За Літургією була піднесена молитва за мир в Україні.


Після одпусту Предстоятель привітав усіх присутніх з ювілейним святом. Вітальні адреси віруючим УПЦ на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України виголосили представники Помісних Православних Церков з Румунії, Болгарії, Чеських земель і Словаччини, а також Польщі. По закінченні привітань Його Блаженство звершив освячення барельєфа із зображенням святого рівноапостольного великого князя Володимира на північній стіні Успенського собору. Також в цей день Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив заупокійну літію на могилі спочилого Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.


З іменем святого рівноапостольного князя Володимира пов’язана найважливіша подія в історії нашої Вітчизни — прийняття християнства і входження в сім’ю християнських народів світу. Святий князь Володимир, тобто «володар світу», народився близько 960 року та був онуком святої рівноапостольної княгині Ольги. З 980 року він почав одноосібно правити в Києві всієї Руською землею. Після укладення договору з Візантією, у 987-988 рр., дією Промислу Божого святий Володимир остаточно навернувся до християнської віри та, зрікшись ідолопоклонства, прийняв хрещення з іменем Василій у Херсонесі. Через деякий час у Києві відбулося Хрещення Русі: священики на чолі з першим Київським митрополитом Михаїлом хрестили у водах Дніпра та Почайни незліченну кількість киян. «І було видно радість на небі й на землі через таку безліч спасенних душ», — пише літопис.


За інформацією сайту УПЦ http://news.church.ua


 


 

Голосов пока нет