22.05.2018р. Святкове Богослужіння у Козельщанському монастирі

22 травня, в день свята перенесення мощей святителя і чудотворця Миколая, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію у Козельщанському жіночому монастирі на честь Різдва Пресвятої Богородиці.  Його Блаженству співслужили митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій, архієпископ Кам’янський і Царичанський Володимир, архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Новосанжарський Веніамін, гості у священному сані та духовенство монастиря.

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірних зі словом проповіді. У своїй проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що просить святого Чудотворця допомогти зберегти чистоту Православної віри: «Ми сьогодні молимося і просимо святителя Миколая, щоб він допомагав нам жити  на землі по-християнськи, щоб у нас була чиста віра, непошкоджена, щоб ми своє життя влаштовували не за людськими законами і стихіями, а за заповідями Христа Спасителя, за заповідями Божими», — сказав Предстоятель.

Він підкреслив, що «людські закони ведуть людину до тління, до знищення, а Божі — до вічного життя, до безсмертя».

Коментуючи ті події, які останнім часом відбуваються навколо Церкви, Блаженніший владика зазначив, що «люди, які не розуміють природи Церкви (можливо, вони мають і якісь добрі наміри), не бачать у Церкві Христа».

За словами Архіпастиря, ці «люди не бачать Керманича, який керує тим великим кораблем, який вони бачать». А ті зміни, які пропонують православним українцям, — небезпечні, оскільки ведуть до втрати чистоти віри.

«Нам потрібно берегти чистоту святої Православної віри. Якщо ми втратимо чистоту віри, то гріш нам ціна як християнам. Чиста віра допомагає правильно організувати своє життя на землі і досягнути спасіння на Небі», — підкреслив Його Блаженство.

Після Божественної Літургії відбувся Хресний хід на чолі з Предстоятелем.

Наприкінці Богослужіння Блаженніший Владика привітав паству з днем пам’яті святителя Миколая Чудотворця, а також з 10-літтям віднайдення мощей преподобномучениці Олімпіади Козельщинської.

З особливим вітанням Архіпастир звернувся до архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая, який святкував день тезоіменитства. Владика Миколай подякував Предстоятелю за привітання й архіпастирський візит та подарував ікони Козельщинської Божої Матері й преподобномучениці Олімпіади. Після цього Його Блаженство усіх вірних окропив святою водою.

За матеріалами Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ

 

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)