20.11.2017г. Київ. Завершила свою роботу V Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї

З 13 по 16 листопада у місті Києві проходила V Всеукраїнська конференція керівників єпархіальних відділів у справах сім’ї, яку проводила з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Місія Синодальний відділ УПЦ у справах сім’ї. Захід очолив Голова Місії Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон. Традиційно форум почався з молебню перед усілякою справою. На початку заходу Його Високопреосвященство передав благословення Предстоятеля УПЦ та звернувся до присутніх зі словами вітання. Владика підсумував роботу найбільш активних єпархіальних відділів у справах сім’ї та поздоровив новопризначених керівників відділів з призначенням на відповідальну посаду.

Також з вітальними словами до учасників звернулися Владимиров Олександр Аркадійович, Головний лікар клінічного санаторію «Жовтень», доктор медичних наук, заслужений лікар України та Волинець Людмила Семенівна, керівник секретаріату депутатського об’єднання “Захист прав дитини – пріорітет держави”. Пані Людмила, в свою чергу, поділилася з гостями заходу своїм досвідом опіки дітей-сиріт та дала цінні рекомендації в роботі по даному напрямку соціального служіння.

Заступник Голови Місії, священик Іоанн Ружицький,  повідав присутнім про порядок роботи заходу та наголосив, що завдання учасників форуму: максимально систематизувати досвід роботи з сім’ями на парафіях та здобути нові знання по сучасних формах просвітницької діяльності серед українських родин.

Роботу сімейного відділу Кременчуцької єпархії презентував керівник відділу протоієрей Георгій Гербик, настоятель Преображенського храму смт Оржиці.

Серед запрошених гостей також були: Професор Київської Духовної Академії протоієрей Олексій Добош, який повідав присутнім про базові поняття педагогіки та психології сімейних стосунків.

Протоієрей Олександр Клименко, Голова відділу «Церква і культура» Бориспільської єпархії, переможець 7-го сезону «Голос Країни». Тема виступу батюшки була «Сім’я як найпотужніший меседж священика». Священик підмітив, що образ правильного сімейного життя має виходити з міжособистісних відносин у сім’ї пастора. Успіх сім’ї священика прямо пропорційний його успіху у проповіді сімейних цінностей.

Народний депутат України, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту(2007-2010), Уповноважений Президента України з прав дітей (2011-2014), Юрій Павленко. Гість поділився  досвідом роботи та озвучив священникам актуальні питання захисту прав дітей-сиріт, які стоять сьогодні перед українським суспільством. Юрій Олексійович підкреслив важливість участі Української Православної Церкви у вирішенні цих питань і виразив свої сподівання в успіхах Місії у цій не простій справі.

Лектори: Тетяна Параскева, директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Солом’янського району міста Києва та Наталя Гладких, соціальний педагог вищезгаданого Центру.

Спікери підкреслили, що Церква має допомогти людям з інвалідністю інтегруватися у сучасне суспільство. Для цього необхідна не так благодійність, як пошук діяльності, в якій ці люди зможуть стати корисними суспільству.

Також у гості завітав заступник Голови ВЗЦЗ УПЦ, протоієрей Миколай Данилевич. Батюшка розповів учасникам про стан православних церков за межами православної ойкумени, до прикладу, про діяльність українських парафій на території Італії.

Наступним спікером став ігумен Валеріан (Головченко), заступник Голови Синодального відділу УПЦ у справах молоді, який виступив перед аудиторією з темою «Як знайти і не втратити?». Його спіч стосувався сучасного місіонерства, в особливості: як зберегти віру у серцях новонавернених християн.

Також гостем заходу став архієпископ Обухівський Іона, Голова Синодального відділу у справах молоді. Владика зазначив, що діяльність сімейного відділу є досить актуальною для сучасного суспільства. Його Високопреосвященство побажав оргкомітету та учасникам Божого благословення, наснаги та успіху у важливій справі на благо Церкви.

Останнім етапом форуму стало заключне пленарне засідання, під час якого активні єпархії були відзначені грамотами, серед яких є і наша Кременчуцька єпархія.

Закінчилася роботу конференції 16 листопада Божественною Літургією у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Очолив богослужіння Голова Місії у співслужінні священиків-керівників  єпархіальних відділів.

Голосов пока нет