17.10.2017р. Лохвиця. У Благовіщенській церкві відбулася традиційна посвята в козаки

Для козаків здавна Богородиця була і заступницею, і символом боротьби за мир і волю. Саме тому, 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, відзначається День українського козацтва. Цього святкового дня благочинний Лохвицького округу протоієрей Михаїл Товстяк очолив Божественну Літургію у Благовіщенському храмі Лохвиці. На святковому Богослужінні за мир в Україні молилося багато православних. За доброї багаторічної традиції, по завершенні Літургії, у храмі відбулася посвята молоді в козаки.

Вступники до лав козацтва вишикувалися, прийняли Клятву-Присягу козака. Посвячував молодь у козаки Лохвиччини отаман Лохвицького козацького полку Іван Михайлович Дудник. Промовляючи слова посвяти, торкався шаблею плечей майбутнього козака, а ті в свою чергу цілували прапор. Новообрані козаки присяглися ніколи не зраджувати український народ, українське Козацтво, відстоювати споконвічні цінності українського народу: духовність, патріотизм, любов до Бога, любов до людини i всього живого, шанувати батьків, сприяти вихованню молоді, дотримуватись законів Божих, законів України. Зобов’язалися своїм життєвим прикладом, своїми вчинками сприяти відродженню у людей поваги до козацтва. До останнього подиху служити Богу, народу, Україні. Цього року присягу козака приймала молодь спортивної школи бойового мистецтва Лохвиці, службовці 63-ї бригади морської піхоти та 95-ї аеромобільної бригади. Після посвяти нові козаки приймали привітання та настанови від старших побратимів та друзів. За особливі заслуги перед Батьківщиною отаманом Лохвицького козацького полку козакам було вручено 8 державних нагород.

Іван Михайлович також розповів про плідну працю дев’ятирічної діяльності козаків Лохвиччини, протягом яких вони приймали активну участь в проведенні Великих козацьких Рад за участю Президента України, неодноразово вшановували пам’ять героїв Крут, брали участь у фольклорних фестивалях в містах Тернополі, Севастополі, Києві тощо. Козаки Лохвиччини є постійними учасниками багатьох благодійних акцій в підтримку малозабезпечених та соціально незахищених верств населення, постійно опікуються православним дитячим табором «Дзвіночок» під патронатом духівника Лохвицького козацького полку отця Михаїла, є ініціаторами створення структури інваспорту (для людей з фізичними вадами) в Лохвицькому районі та багато ін.

Особливо теплі слова вдячності виголосив незмінному духовному наставнику козаків Лохвиччини протоієрею Михаїлу Товстяку, який є справжнім патріотом своєї Держави, постійно допомагає солдатам, які проходять службу у зоні АТО та вимушеним переселенцям. В свою чергу протоієрей Михаїл Товстяк благословив і окропив молодих козаків свяченою водою, побажав гідно служити на благо своєї Батьківщини.

Прес-служба Кременчуцької єпархії

 

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (10 голосов)