17.01.2019р. Потрійне свято в храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Лубни

Так вийшло, що за церковним календарем, 14 січня православні християни святкують кілька свят. Перше – свято обрізання Господнього, яке відзначається на восьмий день після Різдва Христового. Саме тоді за єврейським звичаєм відбувся обряд обрізання Ісуса Христа, після якого немовляті дали ім’я Ісус (Спаситель). Друге свято – це день пам’яті Великого угодника Божого Василя Великого архієпископа Кесарії, який народився близько 330 року і походив зі знатного роду, який славився не лише багатством, а й ревною християнською вірою. Його мати Емілія також зачислена до лику святих. Церковні джерела характеризують його як аскета свого слова, і вченого, серце якого перестало битися 14 січня 379 року, у віці 49 років. І третє свято14 січня, є перший день Нового року за старим стилем, так як українська православна церква живе за юліанським календарем. Адже діяння Господа нашого Ісуса Христа відбувалися в часи коли діючим був саме юліанський календар.

Саме на честь цих трьох свят у храмі Різдва Пресвятої Богородиці і відбулася Божественна Літургія написана самим святителем Василем Великим. Очолив її настоятель храму протоієрей Іоанн Кармазенко. Після закінчення Літургії був відслужений новорічний молебень на новоліття, а також отець Іоанн здійснив цікаву пізнавальну проповідь, зміст якої був викладений на початку  статті.

За давньою традицією, яка існує в храмі багато років, настоятель посипав прихожан пшеницею, цукерками та монетами. Кожен із великим захватом намагався спіймати щось для себе. Також отець Іоанн привітав прихожан із потрійним святом, а всіх чоловіків Василів з іменинами. Та побажав здоров’я, благополуччя, миру і божого благословення. А після єлеопомазання кожен разом із просфорою отримав цукерки.

Слід зауважити, що цього року храм на свята відзначився своєрідним убранством. Незважаючи на те, що він перебуває в стадії ремонту (розписують стелю та стіни) його вигляд став ще більш святковим, ніж у минулі роки. Ліса встановлені в храмі для здійснення розпису, прикрашені гілочками ялинки на яких майорять гірлянди, красуються новорічні іграшки та дощик. Також встановлена ялинка та вертеп. Все це створило затишну і святкову атмосферу, яка надихає прихожан.

Хотілося б ще зазначити, що на свято Різдва Христового храм повністю був заповнений прихожанами, сере яких було і багато діток. Саме яких отець Іоанн щедро одарував різдвяними подарунками (набором цукерок). А отримати подарунок з рук настоятеля для кожної дитини було величезним щастям, про що свідчили їх радісні обличчя. Прихожани щиро вдячні протоієрею за його турботу про храм, що навіть, тоді коли триває ремонт, він зміг створити святкову атмосферу.

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (2 голоса)