15.10.2017р. Хорол. У велике свято Покрова Пресвятої Богородиці освячено розпис храму

14 жовтня Православна Церква молитовно вшановує свято Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. У особливо шановане свято Божественну Літургію у Свято-Успенському соборі м.Хорол очолив архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай. Його Високопреосвященству співслужили благочинний Хорольського округу настоятель храму протоієрей Володимир Лега, секретар Полтавської єпархії, перший настоятель храму протоієрей Михаїл Волощук, духовенство єпархії. Вознести молитви Пресвятій Богородиці та вшанувати історичну подію освячення чудового внутрішнього розпису храму зібралися багато жителів та гостей міста.

Протоієрей Володимир Лега розповідає, що іконопис храму, на який людина, яка зайшла до храму, дивиться з благоговійним захопленням, тривав довгих 9 років: «Розпис храму виконувала відома своїми роботами в Україні і поза її межами бригада митців з Одеси під керівництвом Дениса Куртова. До своєї Богоугодної праці вони підійшли дуже відповідально, вклали у неї всі свої знання, вміння і душу. На стінах храму ми бачимо ікони та Біблійні сюжети, копії витворів відомих художників та поєднання власної творчої уяви. Завдяки цьому розпис храму, за словами вірян та священиків, вдався одним з кращих у Полтавській області. І це є добрим подарунком храму, якому цього року виповнюється 10 років з часу освячення». 

У своєму святительському слові Високопреосвященніший архієпископ Миколай  виголосив подяку настоятелю храму та парафіянам за те, що дбають як про красу собору, так і турбуються про нерукотворні храми власних душ, адже у цей святковий день велика кількість вірян приступили до святих тайн сповіді та Причастя. Архієпископ привітав усіх зі святом Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, побажав заступництва Божої Матері, здравія, миру на рідній землі.

Богослужіння та чин освячення розпису храму закінчилося врученням нагород: Денис Куртов, який своєю невтомною працею, разом з бригадою умільців, впродовж багатьох років створював надзвичайно красивий розпис храму, нагороджений орденом Козельщанської Божої Матері. У свою чергу Денис Куртов висловив вдячність за довіру, велику честь мати змогу працювати над розписом і подарував на молитовну пам'ять архієпископу Кременчуцькому і Лубенському Миколаю ікону власного розпису «Добрий Пастир». Також високих нагород орденом Козельщанської Божої Матері удостоєні дві прихожанки храму – Олена Віталіївна Міщенко та Надія Віталіївна Цілуйко. Жительки Хоролу, приватні підприємці, протягом 6 років за власний кошт годували бригаду умільців, таким чином бажаючи внести і свій посильний вклад у створення духовного шедевру.

Громада Хоролу дякує Богові за цей день, а на душі було тепло від молитви і світлих почуттів...

 

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (4 голоса)