11.10.2017р. Лубни. Духовні щедроти вересня

Нещодавно православні молитовно вшановували два великих двунадесятих свят: Різдво Пресвятої Богородиці та Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, а також день пам’яті усікновення глави Іоанна Предтечі.   Вересень завершився днем пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. І мов би підсумовуючи останні теплі дні перед настанням холодів, до Лубнів вже традиційною, третій рік поспіль, завітала православна виставка-ярмарка, яку благословив Високопреосвященнійший Миколай, архієпископ Кременчуцький та Лубенський.

Від самого ранку, 27 вересня, на свято Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста Господнього, прихожан храму Свято-Різдва Пресвятої   Богородиці міста Лубни зустрічали гості з різних монастирів та храмів України, а в самому храмі біля аналою були встановлені ікона та ковчег з десницею і часткою мощей святого Георгія Побідоносця. Цю духовну радість привезли для   поклоніння лубенцям зі Свято-Покровського Балтсько-Феодосієвського чоловічого монастиря Одеської області. Цілих п’ять днів  перебували мощі в храмі, щоденно проводилися молебні з читанням акафісту. А вже першого   жовтня, після Недільної Літургії, мощі та святу ікону великомученика  урочисто провели в дорогу. Того ж дня благодатних гостей чекали в Богородичних   храмах сіл Піски та Березоточі Лубенського благочиння.

В своїй Недільній проповіді благочинний Лубенського округу, настоятель храму протоієрей Іоанн Кармазенко розповів прихожанам про важливість почитання православних святинь: святих мощей та ікон. Дійсно, події, що відбуваються в храмі значущі, викликають в наших душах глибокі духовні переживання, а в особистих випадках, навіть корінним образом змінюють життя людини. Адже, Бог чує кожного з нас і по нашій вірі посилає нам Свою поміч. На цьому радість Недільної Літургії переросла в освячення православної  виставки-ярмарки, що розмістилася на подвір’ї храму.

В наступні дев’ять днів, з самого ранку та до 19- ї години, лубенці та гості міста мали змогу молитовно поклонитися до святинь з різних монастирів та храмів України. Тут були і свята ікона з частинками мощей Агапіта Печерського,   святого  лікаря, ікона Божої Матері “Неупиваемая Чаша”, явлена ікона Миколая   Чудотворця 11 століття, ікона Божої Матері “Призри на смирение” та інші. На   ярмарку можна було придбати багато корисного: ікони, іконочки, святе масло, вироби зі срібла та дерева, вишивки, лікувальні масла, мазі та настоянки, виготовлені в монастирях. Віряни замовляли молебні о здравії, читання Неусипного Псалтиря, сорокоусти та благодарственні молебні, поспілкувалися з гостями, почули багато корисних порад. Таке духовне спілкування стало надзвичайно корисним кожному. Протягом всього періоду перебування православної виставки - ярмарки, гостями опікувався настоятель храму, протоієрей Іоанн Кармазенко. Він організував прихожан храму так, щоб якомога зменшити труднощі, перебуваючих в путі на служінні.

Окрасою останнього дня вересня стала Божественна Літургія в день пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Святкову Літургію провів протоієрей Іоанн Кармазенко в співслужінні ієрея Володимира Власенка при великій кількості прихожан. До того ж, 30 вересня в нашій державі відзначають День усиновлення. І до храму цього дня завітали родини усиновлювачів з дітками в супроводі держслужбовців служби у справах дітей   виконавчого комітету Лубенської міської ради на чолі з начальником служби   Тетяною Володимирівною Башлій. По закінченню Літургії та пояснення Євангелія, протоієрей Іоанн ознайомив присутніх з життям мучениць. У своїй проповіді особливу увагу звернув на справи милосердя та любові. І як високий прояв цих  прав - це надання дому, сім’ї для діток, які лишилися без батьків. “Усиновлення - це свята справа, це подвиг” — відзначив пастир. Він побажав Божого благословення сім’ям усиновлювачів та благословив кожній дитині  іконочку.

Закінчився вересень місяць та залишив в душах кожного, хто перебував в ці дні в храмі не тільки теплі спогади, а й укріпив в серцях наших віру, надію на   краще  майбутнє, та зігрів любов’ю духовних своїх щедрот...

Прес-служба Лубенського благочиння

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)