08.12.2017р. Лубни. Святкова Літургія на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня, майже на початку Різдвяного посту, Свята Православна Церква святкує одне з великих двунадесятих свят - Введення в храм Пресвятої Богородиці. В місті Лубни цього дня відбулося святкове Богослужіння, яке зібрало віруючих в усіх храмах міста. Святкову Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці очолив настоятель храму, благочинний Лубенського округу протоієрей Іоанн Кармазенко. Йому співслужив ієрей Володимир Власенко. Святкування почалося ще напередодні свята зі здійснення вечірнього Богослужіння. Серед віруючих відчувався особливий настрій та піднесення. Адже Пресвята Богородиця особливо шанується в народі. Це наша Мати, наша Заступниця перед Всемогутнім Богом!

По закінченню Літургії, перед святою іконою Введення, здійснена молитва та проспіване величання Пресвятій Діві Марії. В цей день було багато сповідників та причасників Святих Христових Таїн. Також традиційно причащалися діти, бо вже давно прийнято в цей день приводити до храму дітей.

З привітанням та пастирським словом до прихожан і паломників звернувся протоієрей Іоанн. Після пояснення Євангельського читання він ознайомив присутніх з історією та значенням цієї великої події для усього людства: ”Описання цієї події дійшло до нас зі Священного Писання, де згадується, як праведні Іоаким та Анна привели свою довгоочікувану дитину по обітниці, даній Богу, в Ієрусалимський храм, в якому Діва Марія перебувала до свого повноліття”. Цікавою та повчальною була проповідь: ”Цього дня прийнято приводити дітей до храму, вітати зі святом. Але ж, головне  значення цієї події — це те, що з введенням в храм Діви Марії закінчувався Вітхий (Старий)   Заповіт з його Богослужіннями та жертвоприношеннями, а розпочинався Заповіт Новий   —   Заповіт Любові, і засвідчувалося пришестя Великого Пастиря, Архієрея майбутніх   благ   —   Господа нашого Ісуса Христа”. Наприкінці протоієрей Іоанн благословив усіх присутніх. “Величаем Тя, Пресвятая Дево, Богоизбранная Отроковице и чтим, еже во храм Господень, вхождение Твое.

Прес-служба Лубенського благочиння

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)