07.02.2019р. Лубни. Вшанування пам’яті святої блаженної Ксенії Петербурзької та Ксенії Римлянки в храмі Різдва Пресвятої Богородиці

6 лютого у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Лубни було звершено святкове Богослужіння, яке очолив настоятель храму, благочинний Лубенського округу протоієрей Іоанн Кармазенко. Саме цього дня прославлявся день пам’яті блаженних подвижниць, угодниць Божих – святої преподобної Ксенії Римлянки та Ксенії Петербурзької. На честь даного свята у храмі зібралося багато іменинниць, які сподобилися причаститися Святих Христових Таїн. Також був відслужений молебень та проспівано Многії Літа.

Після звершення Богослужіння послідувала цікава проповідь, здійснена отцем Іоанном, з якої прихожани дізналися про життя Святих подвижниць.

Преподобна Ксенія римлянка була родом із заможної римської родини. При народженні отримала ім’я Євсевія. Вона не бажала вступати у шлюб з примусу, який влаштували її батьки. Разом з 2 служницями у віці 17 років втекла до острову Ком (поблизу узбережжя Малої Азії). Там Євсевію було навернуто у християнство пресвітером Павлом. Після цього вона змінила ім’я на Ксенія. Згодом вона перебралася до міста Мілас в Карії, де за власний кошт звела церкву Святого Стефана. Спочатку там утворила християнську громаду, а згодом стала черницею. Після того як пресвітер Павл став єпископом міста Мілас він надав Ксенії звання дяконіси. Закінчила своє життя преподобна у Міласі в 450 році, тому іноді зветься Ксенією Мілаською.

Свята блаженна Ксенія Петербурзька народилася в Петербурзі між 1719 і 1730 роками. Про сім’ю її точно не відомо, але в пам’яті століть збереглися відомості про її подвиг в ім’я Спасителя. Після того, як помер коханий чоловік Ксенії – Андрій Федорович, 26-річна дівчина вирішила присвятити своє життя Богові, обравши тяжкий шлях юродства.

Все багатство, що у неї лишилося після смерті чоловіка, Ксенія роздала бідним та віддала гроші  на будівництво храмів. Рідні Ксенії вирішили, що дівчина збожеволіла, і хотіли позбавити її прав керувати майном. Але суд дозволивїй самостійно керувати своїми статками.

Свята Ксенія лишила собі лише костюм та ім’я покійного чоловіка.Ставши на шлях юродства, Ксенія відгукувалася тільки на його ім’я і говорила, що він живий, а Ксенія померла. Цілий рік, в спеку й холоднечу вона поневірялася по вулицях в одних черевиках на босу ногу і в костюмі чоловіка. А коли одяг чоловіка зітлів, вона почала одягатися в лахміття, які траплялися під руку. Від нового одягу і милостині вона відмовлялася. Ночами Ксенія йшла у відкрите поле, і там, стоячи на колінах всю ніч, підносила Богу свої молитви.

З часом люди стали помічати, що в якому б будинку або родині не побувала свята угодниця Божа, там обов’язково невдовзі відбувалася щаслива подія. Візники, зі свого боку, вважали, що якщо до кого-небудь із них сідала свята, то цьому екіпажу цілий день щастило на клієнтів і виручку. Матері з немовлятами також помітили, що якщо блаженна приголубить їх хворе дитя, то недуга відразу минала і дитинка видужувала. А коли на Смоленському кладовищі будували нову церкву, свята подвижниця приносила ночами на гору риштувань цілі купи цегли. Тож кожному свята угодниця Божа намагалася допомагати, чим могла, при цьому, подаючи приклад благочестивого життя.

У таких духовних подвигах та служінні Богові й людям блаженна Ксенія прожила 45 років. Відомо, що на 71 році земного життя вона спочила сном праведників. Тіло її було поховане на Смоленському кладовищі. Над місцем поховання блаженної Ксенії з часом була побудована каплиця, до якої стали приходити натовпи людей з проханнями про допомогу в життєвих справах і потребах.  

У 1988 році, на день тисячоліття Хрещення Русі вона офіційно була зачислена до лику святих.

Після звершення проповіді отець Іоанн, як завжди, не залишив без уваги прихожанок храму, які носять ім’я Ксенія, привітавши їх зі святом. Окрім, побажань іменинницям всіх земних благ, міцної непохитної віри та намагання бути схожими на своїх святих подвижниць, настоятель храму особисто дав кожній Ксенії в подарунок іконки із зображенням їхньої небесної покровительки, календарі та духовні книги для просвітлення і спасіння душі.

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)