05.05.2018р. Дмитрівка. «Чорнобиль: гіркий спомин і вічний біль»

Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам  в народі вже дано назву-«два кольори часу», що  стали символом   червоного і чорного кольорів в долі України та її народу. З нагоди 32 – річниці аварії на Чорнобильській АЕС  Дмитрівська територіальна громада вшанувала своїх земляків, які брали участь у ліквідації наслідків катастрофи. На урочистостях були присутні гості із Горішніх Плавнів, Солониці та Нової Галещини.

Розпочався захід з етнографічно – краєзнавчого музею, де Дмитрівський сільський голова Антоніна Прядко та отець Сергій говорили про високі моральні цінності та згадали померлих  на ЧАЕС, портрети яких, із запаленими лампадками, були виставлені перед рідними, друзями, знайомими.

Іерей Сергій Василина розповів Євангельську притчу про милосердного самарянина, зазначивши, що подвиг жертовності, любові до ближніх ліквідаторів аварії які не пошкодували власним життям  та здоров'ям для того, щоб ми мали можливість зустрічатися тут,бачити своїх рідних та знайомих повинен спонукати нас до життя згідно заповідей Божих. Згадуючи героїв ліквідаторів треба задати собі питання: Чи живу я так як заповідує Господь? Чи є в мене любов до ближнього? Будемо просити милосердного Господа, щоб відкрив нам шлях до Царство Божого і будемо молитися за померлих ліквідаторів частіше не тільки сьогодні , але й під час домашньої молитви та у храмі.      

У шкільній актовій залі очільник громади Антоніна Прядко висловила вдячність героям Чорнобиля, які ціною власного життя і здоров’я захистили країну і світ від невидимого ворога. Вона побажала чорнобильцям, вдовам померлих  ліквідаторам аварії довгих  років гідного життя. Голова  громадської організації «Ветеранів та інвалідів м. Горішні Плавні «Союз Чорнобиль України» Світлана Пікарчук та колишній голова ГО Анатолій Луцій, Новогалещинський селищний голова Світлана Самсонова, голова Дмитрівського осередку ГО «Союз Чорнобиль» Галина Ткаченко  у своїх виступах зичили ліквідаторам аварії на ЧАЕС миру і злагоди, добробуту і міцного здоров’я. Дякували сільському голові Антоніні Прядко за її небайдужість до проблем цієї категорії мешканців територіальної громади. Світлана Самсонова вручила Антоніні Іванівні ікону Чудотворної Козельщинської Божої Матері, яка захищатиме громаду й додасть усім сил і натхнення.

Упродовж заходу горіла свічка пам’яті, на екрані – тематичні заставки. Учасники художньої самодіяльності Дмитрівського і Кияшківського клубів, Новогалещинського  будинку культури підготували змістовні та емоційно зворушливі концертні номери. 
Завершилися урочистості спільним фотографуванням та поминальним обідом.

  За матеріалами Дмитрівської сільської ради  http://www.dmitrivskarada.com.ua/index.php/9-novini/156-chornobil-girkij-spomin-i-vichnij-bil

Голосов пока нет