04.09.2017р. Лубни. З Божим благословінням у новий навчальний рік

Для Православної Церкви стало добрим звичаєм перед початком нового навчального року здійснювати молебні за дітей, які навчаються. У ці дні Церква молиться про те, щоб «Господь ниспослал на отроков дух премудрости и разума, чтобы они могли разуметь и памятствовать доброе и душеполезное учение». Тож, традиційно, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Лубни, 31 серпня, відбувся молебінь перед навчанням дітей. До храму в цей день прийшли діти разом з батьками та рідними, а також студенти.

Урочистий захід провів настоятель храму, протоієрей Іоанн Кармазенко по  закінченню якого звернувся до присутніх з напутнім словом.  Він поздоровив дітей та їх батьків з початком нового навчального року: першокласників з початком шкільного життя, учнів різних класів з новою шкільною сходинкою, а студентів - зі вступом до ВУЗів. Наголосив, що для того, щоб досягти хороших результатів у навчанні, а в подальшому, і в здобутті тієї чи іншої професії, необхідно, перш за все, старанність, наполегливість, стремління до навчання. Адже те, що зараз візьметься від науки, пригодиться в подальшому житті. Тому, потрібно не лінуватися, більше товаришувати з книгою, а біля комп’ютера сидіти менше, не псувати зір. Комп’ютер - це, лише всього, допоміжний технічний засіб, а справжні знання дає вчитель та книга. В книзі зібраний увесь досвід людства від давніх часів.

В своїй настанові учням підкреслив про шанобливе ставлення до батьків, старших людей до вчителів. Послух - головне у правильному зростанні. З любов’ю ставитися до менших, допомагати у всьому. А батькам побажав терпіння та завжди бути поряд з дітьми, підтримувати їх  та  допомагати у всьому. Адже науки зараз надзвичайно складні.

Також привів приклади із життя святих, які завдяки послуху та великому бажанні навчатися, досягли вагомих результатів.  Так, покровителями тих, хто навчається – учнів та студентів є: св. преп. Сергій Радонежський, св. Праведний Іоанн Кронштадтський, св. муч. Татіана, свв. отроки Ананія, Азарія, Місаіл, свв. чудотворці Косьма і Даміан й, звісно ж, наша заступниця та покровителька -  Пресвята Богородиця.

І не забувати про нашу віру, храм та молитву. "У навчанні, так як і будь-якій іншій справі потрібна духовна допомога – молитва."

Після даних настанов та побажань, отець Іоанн преподав усім пастирське благословіння та окропив усіх щиро святою водою, закликавши не забувати в усіх життєвих ситуаціях звертатися до Бога, й подарував кожній дитині іконку Божої Матері, яка буде допомагати в просвітленні та навчанні.

З благословіння благочинного Лубенського округу, настоятеля храму Свято-Різдва Пресвятої Богородиці, протоієрея Іоанна Кармазенко, статтю підготувала Аліна Слинько

 

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (1 голос)