03.11.2017р. Глобине. Сосновий бір закладено на віки

30 жовтня у місті Глобине відбулася непересічна подія – було закладено сосновий бір. На колишньому пустирі за містом, де раніше був старий цвинтар, від якого до нашого часу збереглося лише декілька поховань датованих кінцем ХVІІІ століття, і, до речі, частково відреставрованих та дбайливо збережених, було висаджено більше півтисячі зелених саджанців сосни. Закладання соснового бору освятив благочинний Глобинського округу настоятель Свято-Михайлівського храму протоієрей Володимир Хохідра.

Сприяння у придбанні саджанців надав  відомий у нашому місті благодійник, лауреат міської   почесної відзнаки – «За заслуги перед містом»,  житель міста та  керівник ПАФ  «Урожай» Володимир Андрієнко та його син директор ПП "Ремсільгосптехніки" Олексій Андрієнко. Висаджування саджанців було проведено працівниками  комунального підприємства міста та  міської ради.  Для риття посадкових ям використано екскаватор  комунального підприємства.  Належна організація робіт та  старанність і зусилля всіх учасників цієї акції дала змогу оперативно  висадити 540 саджанців сосни. Всі саджанці висаджені рядами.

Враховуючи, що сосна росте в середньому 300-400 років, а то і значно більше, можна сказати, що ці насадження зроблені на віки. До того,  ж в нашому місті чимало екологічних проблем,  а така значна кількість насаджень сосни має сприяти покращенню довкілля. В молодому віці сосна росте досить швидко виростаючи за рік до півметра. Цей вид вічнозелених дерев невибагливий до умов середовища, здатний переносити і досить низькі і досить високі температури, тобто не боїться ні морозів,  ні спеки. У неї міцні стовбур та коренева система. Основне - аби саджанці добре прийнялися та ніхто з жителів міста не позарився на ці  зелені красуні. Адже, з діючого Мічурянського цвинтарю, розташованого поряд, якісь місцеві нікчеми викрадали дошки з дерев’яної споруди туалету, а з цегляного, збудованого за кошти Володимира Андрієнко, навіть, викрали керамічні унітази.

З метою запобігти крадіжкам саджанців сосни, вживаються заходи для обладнання освітлення даної місцевості та встановлення  камер відео спостереження. Вже для цих цілей встановлені електроопори. Цей об’єкт внесено до маршрутів патрулювання громадського об’єднання  з охорони громадського порядку «Муніципальна міліція».

 

Ваша оценка: Нет Средняя: 5 (2 голоса)