Archive - Jan 2022

Date

January 19th


19 січня численне священство та православні Лохвиці молитовно вшанували двунадесяте свято Богоявлення – Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Благочинний Лохвицького округу протоієрей Михаїл Товстяк очолив Божественну Літургію у Благовіщенському храмі, а після святкового Богослужіння Хресним ходом всі  вирушили до річки Суха Лохвиця. Процесію із віншуваннями та короваєм зустрів творчий колектив, проспівали колядки та многоліття настоятелю і прихожанам. На узбережжі річки протоієрей Михаїл Товстяк звершив Чин Великого освячення води і окропив усіх присутніх великою Агіасмою.


Сьогодні, у день свята Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Богоявлення, у храмах Кременчуцької єпархії після Божественної Літургії відбулися особливі Богослужіння – Велике освячення води. Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію у храмі на честь Андрія Первозваного, розташованого на березі річки Дніпро. Розділити радість молитви у Святе Богоявлення зібралися духовенство і віряни.

January 18th


В канун свята Богоявлення Господнього Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай звершив Всенічне бдіння у Свято-Троїцькому храмі м.Кременчука. За богослужбовим уставом Всенічне бдіння у Хрещенський святвечір складається з великого повечір’я, літії з освяченням хлібів, святкової утрені з полієлеєм та 1-го часу. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Анатолій Дружко, духовенство храму і єпархії. Розділити з духовенством соборні молитви Господу зібралися православні міста.


У переддень свята Богоявлення, або Хрещення Господнього, Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію у Свято-Троїцькому храмі м.Кременчука. Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Анатолій Дружко, духовенство храму і єпархії. Митрополит Миколай виголосив проповідь, в якій нагадав присутнім вірянам про виключну роль молитви та Євхаристії у свято Навечір'я Богоявлення та Хрещення Господнього, а не лише освячення води та купання в ополонках. По завершенні Владика подякував за спільну молитву та преподав святительське благословення.

January 16th


У Неділю 30-ту після П’ятидесятниці, перед Богоявленням, Митрополит Кременчуцький і Лубенський Миколай очолив Божественну Літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі м.Кременчука. Його Високопреосвященству співслужили настоятель собору архімандрит Іосиф (Богайчик), духовенство єпархії. Урочисте архієрейське Богослужіння об’єднало у спільній молитві священство та прихожан храму. За Богослужінням піднесли особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу, про лікарів та одужання хворих.

Pages