Archive - Jan 2017

Date

January 23rd


Сила Йордану вливається у ці хрещенські дні в душу кожного з нас. Шануючи традиції дідів-прадідів, українці запрошують до своїх осель священнослужителів, аби отримати благословення на рік прийдешній й окропити дім свяченою водою. 20 січня благочинний Семенівського району, архімандрит Олексій (Бур’янський), настоятель храму Всіх Святих смт. Семенівка, завітав до відділення поліції, освятив приміщення та колектив Семенівського відділення поліції та просив Господнього благословення на нелегку працю.


Звечора, 18 січня, в канун великого православного свята Богоявлення Господнього, у Семенівці та районі відбулися святкові Богослужіння. У саме свято Хрещення, 19 січня, по завершенні святкової Божественної Літургії та освячення води у храмі Всіх Святих селища Семенівка, настоятель храму архімандрит Олексій (Бур’янський), віруючі та місцеві жителі вирушили до берегу річки Хорол у с. Тройняки для її освячення. Архімандрит Олексій молитовно провів водоосвячення і триразово занурив хреста у воду. Після цього традиційно першим тричі з головою занурився у ополонку.


У Православній Церкві встановлено звичай: на наступний день Богоявлення Церква шанує того, хто послужив справі Хрещення Христова, “возложивши свою руку на главу Спасителя - Святого Іоанна Предтечу, Хрестителя Господня”. В цей день, 20 січня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Лубни відбулася святкова Літургія. Службу очолив настоятель храму, митрофорний протоієрей Іоанн Кармазенко, благочинний Лубенського округу. Йому співслужив настоятель храму Архангела Михаїла села В. Булатець, протоієрей Віталій Осіпов.


Як і повсюди, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що в місті Лубни Кременчуцької єпархії, святкування Богоявлення – Хрещення Господнього   розпочалися з Богослужінь напередодні, 18 січня, із сочельника, з читання царських часів та особливих вітхозавітних читань свята; а увінчалися — святковою Літургією в самий день Богоявлення, 19 січня — освяченням води, окропленням святою водою прихожан та радісними привітаннями. Особливий настрій у дні святкувань відчули віруючі, прихожани храму та всі Лубенці. У самій атмосфері витали свіжі, яскраві, оптимістичні нотки.

January 21st


У день великого свята Хрещення Господнього настоятель храму св. мч. Іоанна-Воїна міста Кременчука протоієрей Костянтин Маслов традиційно завітав до особового складу військової частини 3059 Національної гвардії України. Священнослужитель провів чин Великого Водосвяття, окропив військових освяченою водою, благословив гвардійців на усяке добре діло, побажав Божої допомоги у їх нелегкій справі захисту народу України та всієї Батьківщини.

Pages